Lotte Leiutajakaardid ärgitavad nuputama, uurima, leiutama ning ehitama

Mängu eesmärk on inspireerida ja anda kätte tegutsemise suund. Lahendusteni saab igaüks jõuda ise omi ideid ja loogikat kasutades.

Lotte Leiutajakaardid aitavad lastel märgata, et ka tavapärastest asjadest meie ümber saab ehitada uusi ja huvitavaid leiutisi. Kõik leiutised on lihtsalt valmistatavad ja selleks vajalikud materjalid kergesti kättesaadavad.

[us_single_image image=”7146″]
[us_image_slider ids=”7136,7138,7140″]

Iga kaart on ühel põneval leiutise teemal.

Igal kaardil on ka uurimisülesanne, vildikaga lahendatav loovülesanne ja mõtted, kuidas leiutist uutmoodi edasi arendada.

Leiutise valmistamise juhend annab kätte esmase suuna ja kogemuse, kuidas seda ehitada. Hiljem saab igaüks leiutist ise täiustada ja uusi lahendusi katsetada. Nii saab proovile panna oma teadmised, loogika ja loovuse.

Bruno tähistab alati vildikaga joonistamise ülesannet. Vildikaülesande lahendamine paneb proovile nii loovuse kui ka loogika.

Alberti küsimus on enamasti uurimisülesanne. See annab ideid, mida leiutise ja valdkonna kohta juurde võiks uurida. Infot võib otsida endast vanemate inimeste käest, internetist, raamatust jne.

Lotte märgi juures on väike sissejuhatav jutt leiutise ehitamiseks, mis muudab kogu protsessi lapse jaoks mänguliseks ja seostab tegevuse Leiutajateküla teemaga.

Oskar tähistab leiutamisülesannet, mis annab kätte suuna, kuidas leiutist paremaks muuta või uusi lahendusi katsetada.

[us_single_image image=”7150″ size=”full”]
[us_image_slider ids=”7142,7144″]

5 omadust, mida “Lotte leiutajakaardid” arendavad:

  • Loovuse ja loogika rakendamist
  • Seoste loomist eri valdkondade vahel
  • Uute lahenduste väljamõtlemist
  • Uudishimu maailma vastu
  • Käe peenmotoorikat ja osavust
Autor

Kadre Spitz

Illustraator

Heiki Ernits

Lehekülgi

30 kaarti

Ilmumisaasta

2016

Mõõdud

135x189x42mm

Vanus

4-9

Sulle võib meeldida ka…