Kuidas sündis kleepsuvihik MINU KÖÖK?

17.06.2015

 

Kui meie vanem tütar oli veidike üle aasta, muutusid aktuaalseks söögitegemise mängud. Kuna tol hetkel ei olnud meil plaanis veel suurt mängupliiti osta, tegin ise lihtsatest vahendist ehk siis esimesest kätte juhtuvast pappkastist pliidi valmis. Pliidiplaadid joonistasin peale rasvakriitidega, kuna need tundusid olevat kõige lihtsam ja käepärasem viis värvilise tulemuse saamiseks. Pappkastist pliidi tegemisel tegutsemist oli omajagu, aga kahjuks lõplik tulemus ei olnud see, mida olin ette kujutanud. Minu käsitsi joonistatud pliit ei näinud effektne välja ja juba seekord jäi kogu teema veidi hinge kripeldama.

 

Mõni aasta hiljem tekkis meie koju Ikea mängupliit. Ükskord seda veidi pikemalt uurides jäin mõtlema, et praeahjule ei olegi seal nuppe disainitud. Arutlesin omaette, et Ikea disainerid oleksid võinud kompleti panna näiteks ahjunuppude kleepsud, et lapse mängukogemus ikka võimalikult pärismaailma sarnane oleks.  Ja vot sel hetkel tabas “ahhaa-efekt”, mis ühendas mu kaks mängupliidi temaatilist mõtisklust. Miks mitte teha ise kleepsud, millest saaks meisterdada ilusa, lihtsa ja keskkonnasäästliku mängupliidi!

 

 

Nõndaviisi jäi see tooteidee küpsema ja kasvama, kontseptsioonile lisandusid hiljem ka toidupakendite kleepsud. Ja lõpuks sai idee ka kaante vahele!

Ilmselt iga lapsevanem teab laste armastust igasuguste suurte ja väikeste karpide vastu. MINU KÖÖK kleepsuvihik on seetõttu tore toode, et sobib igaühele – väikesed saavad suure õhinaga karpidega tegutseda ja suured ei peagi 100 eurost mängupliiti ostma. Kui suurem mängutuhin on mööda läinud, ei ole pappkastist tehtud pliidist ka väga kahju loobuda. Pappkastist pliit sobib hästi maamajja või vanavanemate juurde.

 

 

MINU KÖÖK kleepsuvihiku väikesteks tublideks modellideks on 5-aastane Miia ja 7-aastane Gregor.
Graafilise lahenduse ja illustratsioonid loonud Kristina Timmer.
Lapsi ja tooteid pildistas Jaana Süld.