Kuidas sündis raamat “Mängime lugemist ja kirjutamist”

29.11.2018

Iga raamatu sünnil on oma lugu, miks ta just selline on ja millest selle loomine alguse sai. Nii ka raamatul “Mängime lugemist ja kirjutamist”.

Raamatu autori Kadre noorem tütar Loore on energiat täis tulesäde, kes armastab joosta ja tantsida. Veidi keerulisem on teda laua taha kirjutama ja lugema saada – see võib pisikese tüdruku jaoks tõeliselt suur pingutus olla. Hoopis vahvam on ju mängida ning muid põnevaid asju teha!

Ühel hetkel nägi Kadre, et ta tütardele meeldib väga aardejahi mänge korraldada – nendes peidetakse esimesse kohta vihje, mis juhatab teise kohani ja nii kuni viimaks aardeni välja. Nutika emana tuli ta mõttele, et iga vihje võiks sisaldada ka natuke lugemist ja kirjutamist – nii saab Loore õhinaga mängus osaleda, kuid samal ajal ka oma lugemis- ja kirjutamisoskust lihvida.

     

Raamatu esimesed katsetused paberil.

“Hakkasin otsima sobivat illustraatorit, kes annaks ideele ilusa näo,” meenutab Kadre. “Internetigrupist Draw24 leidsin Daria, kelle joonistusi nähes oli mul kohe selge, et tema lapsesõbralik stiil sobib ideaalselt Höp-i toodete perre.” Kadre kritseldas Dariale oma mõtted ette ning illustraator tegi neist ilusad pildid.

Esmalt oli Kadrel plaanis ülesanded teha lillalt tooni. Kuid autori kodune disaininõukogukogu avaldas tugevalt arvamust, et selline toon ei sobi kohe üldse. Ja üheskoos sai valitud erkroheline toon, mis pani kõik väiksemad disainikriitikud tunnustavalt heaks kiitma.

     

Katsetused Kadre lastega.

Raamatu esimesed katsetused toimusidki Kadre kodus ning nüüd saavad sama meetodit kasutada ka kõik teised, kelle lapsed rahuliku paigalistumise asemel aktiivsemaid õppimisviise eelistavad. Soovi korral saab ülesandeid lahendada muidugi ka rahulikult laua taga.

Raamatus on kirjeldatud 5 erinevat mänguideed, mis aitavad õppimise mängulisemaks muuta. Kokku on mahukas raamatus 360 lehekülge vahvaid ülesandeid. Raamatu idee ja tekstide autor on Kadre Spitz, pildid joonistas Daria Horb.

Raamatu saad tellida siit – https://hop-play.com/tooted/mangime-lugemist-ja-kirjutamist/

   

Mängime lugemist ja kirjutamist

Selle raamatu loovülesanded aitavad lugemist ja kirjutamist harjutada nii, et õhus on mänguõhin, saab nalja ning samal ajal toimub ka õppimine.

Loe lisaks