Tegevuskaartide eesmärgiks on last inspireerida

Lotte tegevuskaardid on jätkuks populaarsetele Lotte loovkaartidele. Võrreldes kunagiste Loovkaartidega on uued kõik illustratsioonid ja umbes pooled tegevusideed.

Lotte tegevuskaartide mängulised tegevused on seotud igapäevaste teemadega, millega eelkooliealised lapsed tihedalt kokku puutuvad. Nii saab näiteks lapsega arutleda teemadel, mis kujuga on tema naba või mis sõnad riimuvad tema nimega.

Paljudel ülesannetel puudub õige vastus. Tegevuskaartide eesmärgiks on last inspireerida ning suunata nii, et ta jõuab lahenduseni enda loogikat ja ideid kasutades.

[us_image_slider ids=”8085,8087,8083,8097,8099″]
[us_single_image image=”8095″]

Esiküljel on küsimus lapse enda kohta

Kaartide esiküljel on Lotte-teemaline pilt ning sellega seotud küsimus lapse enda kohta. Need küsimused aitavad ära tunda enda eelistusi ning neid ka väljendama. Lisaks suunab küsimus last mõtlema temaga seotud huvitavate faktide peale. Detailiderohke illustratsioon aitab juttu konkreetse kaardi teemal edasi arendada.

Tagaküljelt leiab loovad joonistamis- ja mänguideed

Bruno ülesanded on vildikaga joonistamise ülesanded, mis toetavad nii käe motoorika, silm-käsi koordinatsiooni kui ka loovuse arendamist.

Roosi küsimused lähtuvad joonistamisülesandest, inspireerides last aktiivselt enda ümbruses tegutsema või konkreetsemal teemal arutlema.

Alberti ülesanded kutsuvad üles aktiivselt tegutsema ning kaasavad seejuures ka rohkem meeli. Lahenduse tarbeks on tihti vaja kasutada ümbruses leiduvaid asju.

[us_single_image image=”8093″]

5 oskust, mida Lotte tegevuskaardid arendavad:

  • piltide järgi jutustamisoskust
  • enda eelistuste tundmaõppimist
  • erinevate meelte kaasamist ülesannete lahendamisel
  • loovuse ja loogika rakendamist
  • käe peenmotoorikat

 

[us_single_image image=”8089″]
[us_testimonials type=”carousel” columns=”1″ ids=”8250″]
Autor

Kadre Spitz

Illustraator

Heiki Ernits, Mariann Joa

Lehekülgi

30 kaarti

Ilmumisaasta

2019

Mõõdud

135x190x20mm

Vanus

3-7

Sulle võib meeldida ka…