Kleepsudega jõulukaart

Jõuludeni on veel parasjagu aega, et meisterdada ise üks eriline jõulukaart ning üllatada sellega oma kalleid! Jagame teiega Lambrine blogi imeilusa jõulukaardi tegemise õpetust.

 

Kaardi tegemiseks läheb vaja:

  • kaarditoorikut või kartongi
  • (rohelist) paberit kuuse jaoks
  • kääre
  • liimi
  • washiteipi/maalriteipi
  • kleepse “eheteks” (näiteks markeerimiskleepsud)

 

Kõigepealt mõtle välja, millise kaardi teed ja kuhu kuuse paigutad. Kas kuusk tuleb kohe kaardi peale või leiab saaja kuuse alles siis, kui ta kaardi avab. Allpool üks pilt kahest võimalikust lahendusest. Seejärel mõõda ära, kui kõrge kuuse saad oma kaardile panna ja asu kuuske valmistama.

 

 

Lõika kõigepealt paberist välja kuusešabloon, siis saad alustuseks veenduda, et sulle see kuuse kuju ka meeldib. Pooleks murtud šablooni järgi joonista samuti pooleks murtud rohelise paberi tükkidele kuused ning lõika need välja. Lõika paberist vähemalt kolm ühesugust kuuske. Kui tahad, võid kuuse ka veel kohevama teha, kolm on nö “miinimumkogus”.

 

Kleebi kuused poolesid pidi üksteise külge kokku. Viimased kuusepooled (need, mis on ülemisel pildil vastu lauapinda) kleebi kaardi külge kinni, aga enne seda tuleb kuuske natuke “pügada” (lõika ära kõik ebatäpsused, mis tekivad kuuskede lõikamisel-kleepimisel) ja soovi korral kaunistada, näiteks midagi peale joonistada või lisada pisut sädelevat liimi.

 

 

Kaardi taustale võid enne kuuse liimimist kleepida veel lund, pilvi ja muud taolist. Või siis hoopis joonistada midagi, nagu ma seekord postituse jaoks teha proovisin.

Järgmisena paki kaardisaajale kaasa mõned kuuseehted. Selleks voldi paberist pisike ümbrik-tasku, kuhu kleepsud parasjagu sisse mahuvad (kui vaja, lõika kleepsuleht väiksemateks tükkideks). Kinnita kuuseehete pakk washi- või maalriteibi ribaga kaardi külge. Nii püsivad ehted kaardi küljes ega kao ümbriku sisse ära.

 

Siis pole muud, kui kirjuta sobivasse kohta oma jõulutervitus, pista kaart ümbrikusse, mark ja aadress peale ning jaluta lähima postkastini.