Sügisesed mängud

Jagame teiega imetoreda Lambrine blogi postitust lihtsatest ja inspireerivatest sügismängudest, mida koos lastega ette võtta!

Sügiskandik

Kõige lihtsam asi üldse. Laua peale on pandud kandik, kuhu saab panna kõik õuest leitud aarded. Sinna võivad lisada asju kõik pereliikmed, kes midagi huvitavat leiavad. Kandikul on lisaks luup, et soovikorral asju lähemalt uurida. Samas võib kandikul olevat kasutada mängudes, mis parasjagu pähe tulevad, samuti plastiliiniga tegutsemise juures. Anna lastele vabad käed sealsete materjalidega tegutsemiseks. Alloleval pildil on näha kastanitest kokku laotud uss ja lehetaldrikutele valminud pidusöögid.

Lehekujutiste templid

Korja lehetrükiks rohelisi lehti, leia abivahenditeks haamer ja lõikelaud ja asu koputama. Taimeleht tuleb asetada paberile ja lehe peale võiks asetada majapidamispaberi tüki, mis imaks liigse vedeliku endasse. Leht tuleb üleni läbikoputada, et kujutis tuleks terviklik. Kõige paremad on ükskõik millised “mahlased” lehed. Nii saab lastele tutvustada alternatiivset “maalimisviisi”. Ühtlasi saab natukene juurde rääkida ka taimede ehitusest – taimerakud, kui mahla täis mullid, mis koputamisel lõhkevad ja värvi välja annavad.

Lehtede värvi järgi sorteerimine

Selleks on vaja kahte ühesugust värvinäidiste lehte, mida müüakse ehituspoodides, ning augurauda, millega saab lõigata erikujulisi motiive. Lõika ühest värvinäidisest iga värvi pealt üks motiiv välja. Tegevuse eesmärgiks on leida lehtedele õige koht tervel värviribal. Rohkem värvitoone teeb mängu põnevamaks ning väljakutsuvamaks.

 Mängumets

Mängumetsa tegemiseks on saadud inspiratsiooni kunagistest  Lambrine postitusest –  kuidas jõulupuud taaskasutada. Tee valmis voolimismass (pildil olev voolimismass on toonitud kõrvitsalehtede mahlaga). Korja õuest huvitavat oksamaterjali, käbisid ja muud põnevat. Toast leia väikesi detaile, mis mängumetsa võiks sobida (klaasist pärlid, väikesed loomad jne). Ja mäng võib alata!